Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Ceramika Paradyż - Hurtap-Górnik 0:2, (0:0)

Piłkarze Hurtapu-Górnika Łęczyca wreszcie odnieśli zwycięstwo w meczu wyjazdowym. Pokonali w Pardyżu miejscową Ceramikę 2:0, po golach Dawida Hoderko i Marcina Adamczyka z rzutu karnego.

Zwycięstwo było w pełni zasłużone; "królewscy" zagrali bardzo dobry mecz, ale swoją wyższość udowodnili dopiero w końcówce spotkania.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy mieli optyczną przewagę, ale nie potrafili stworzyć dogodnych sytuacji bramkowych. Bardzo dobrze zagrała łęczycka defensywa, w której nie wystąpił Krzysztof Janicki. Na prawą stronę trener Bańkosz desygnował Roberta Czekalskiego, a na lewej flance ataki gości powstrzymywał Kamil Bartczak. Łęczycanie, gdy tylko nadarzała się okazja przechodzili do kontrataków, a główną siłą napędową byli, grający na całej szerokości i długości boiska, Tomasz Czajkowski i Łukasz Laskowski.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich minutach meczu. Konsekwentnie grający łęczycanie przeprowadzali składne akcje, ale nie potrafili wykorzystać kilku dobrych sytuacji do zdobycia gola. Przed szansą stawali Sokalski i Laskowski, niestety ich strzały były niecelne. W 75 minucie w polu karnym został sfaulowany Czajkowski; jednak sędzia nie dopatrzył się faulu, który był ewidentny.

W 85 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał, grający dobry mecz, Ogrodowicz. W polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Hoderko, który strzałem głową pokonał Bilskiego.

Ogromna radość zapanowała w łęczyckiej drużynie, zwłaszcza, że był to pierwszy gol łęczycan w meczach wyjazdowych. Po stracie gola, zawodnicy Ceramiki rzucili się do huraganowych ataków. Wystarczyła jedna kontra łęczycan, aby sędzia musiał podyktować karnego. Faulowany w polu karnym był Laskowski, a "jedenastkę" wykorzystał Adamczyk.

"Królewscy" zagrali w następującym składzie: Gąsiński, Słowiński, Adamczyk, Bartczak, R.Czekalski, Kaczkowski, Czajkowski, Ogrodowicz (89 Chabasiński), Hoderko (87 Rembowski), Sokalski ( 88 Kasperkiewicz). Trener: Wiesław Bańkosz, asystent: Andrzej Antos.

Następne spotkanie, łęczycanie rozegrają w najbliższą sobotę o godzinie 15.00 na własnym stadionie z Jeziorakiem Iława.

Starostwo z Pucharem

Cztery drużyny rywalizowały na łęczyckich kortach w turnieju o Puchar Starosty Powiatowego. W meczach półfinałowych zespół Zakładu Karnego pokonał 2:1 Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe wygrało z Zespołem Opieki Zdrowotnej 3:0.

W meczu o trzecie miejsce Urząd Miejski uległ 1:2 Zespołowi Opieki Zdrowotnej.

W wielkim finale zagrały drużyny Starostwa Powiatowego i Zakładu Karnego. Zwyciężyło 2:1 Starostwo Powiatowe i tym samym zdobyło Puchar swojego szefa.

W zespole Starostwa Powiatowego zagrali: Andrzej Owczarek, Krzysztof Kozański i Sebastian Miarka. Drużynę Zakładu Karnego reprezentowali Krzysztof Urbański, Ryszard Paradowski i Andrzej Domagała.

W zespole ZOZ grali: Andrzej Pietruszka, Tomasz Olejniczak i Zbigniew Badowski, a Urząd Miejski reprezentowali: Tomasz Voss, Maciej Zemło i Cezary Galant.

Maciej Zemło, Rzecznik Prasowy Burmistrza Łęczycy ( z lewej) i Krzysztof Urbański, Przewodniczący Rady Miasta Łęczyca, dwaj przyjaciele z kortu i nie tylko stoczyli "dramatyczny" mecz, którego losy ważyły się do ostatniej piłki.

W akcji Tomasz Voss. Jego dwa zwycięstwa były daremne. Urząd Miejski zakończył rywalizację na czwartym miejscu.

Turniej zakończony. Pora na wspólną fotografię.

więcej

Górnik-Hurtap - Mazowsze Grójec 2:3, (1:1)

Po raz pierwszy piłkarze Hurtapu-Górnika, w rozgrywkach trzecioligowych, przegrali przed własną publicznością. Po dramatycznym i emocjonującym meczu ulegli Mazowszu Grójec 2:3.

Początek spotkania należał do drużyny gości, którzy już w 7 minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, silnym strzałem głową popisał się Lewandowski. Od tego momentu gra się wyrównała, a łęczycanie kilka razy stworzyli groźne sytuacje pod bramką Puseka.

W 24 minucie, prawą stroną boiska przedarł się Tomasz Czajkowski, który został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Grzegorz Kaczkowski i do przerwy był remis.

Druga połowa to ataki z obu stron, sporo dośrodkowań, ale też chaotycznej gry. W 64 minucie piłka trafia na głowę Czajkowskiego i jest 2:1 dla łęczycan. Piłkarz tak cieszy się ze zdobycia gola, że naciąga koszulkę na głowę. Takie manifestowanie radości nie podoba się sędziemu Markowi Opalińskiemu z Legnicy, który pokazuje Czajkowskiemu żółty kartonik.

Ponieważ jest to jego druga żółta kartka w tym meczu, musi opuścić boisko.

Grając w dziesiątkę, łęczycanie słabną z minuty na minutę. W 76 minucie pada wyrównujący gol. Zdobywa go strzałem głową Kowalczyk. I, gdy wydaje się, że takim rezultatem zakończy się to spotkanie, piłkarze Mazowsza zadają decydujący cios. Gola na wagę trzech punktów zdobywa w 87 minucie Marcinkiewicz.

Kolejny mecz łęczycanie rozegrają w najbliższą środę o godzinie 15.00 w Paradyżu z Ceramiką.

W meczu z Mazowszem "królewscy" zagrali w następującym składzie:
Gąsiński, Janicki, Słowiński, R.Czekalski, Bartczak( 85 Miłaczewski), Czajkowski, Napieraj, Laskowski, Kaczkowski, ( 82 Hoderko), Sokalski (60 Ogrodowicz), Kasperkiewicz ( 58 Milczarek). Trener: Wiesław Bańkosz.

Awansowali w Pucharze

Wczoraj rozegrana została kolejna runda meczów o piłkarski Puchar Polski.

Piłkarze Hurtapu-Górnika pokonali na boisku w Parzęczewie Orła 3:1. Do przerwy wynik był remisowy 1:1.

Bramki dla łęczycan strzelili: Piotr Kasperkiewicz, Dawid Hoderko i Grzegorz Kaczkowski z rzutu karnego. Czerwoną kartką ukarany został Tomasz Czajkowski.

Najbliższy mecz "królewscy" rozegrają w sobotę o godzinie 15.00.

Podejmować będą zespół Mazowsza Grójec.

więcej

Powiatowe Zawody w Strzelectwie Myśliwskim

W Luszynie odbyły się Powiatowe Zawody w Strzelectwie Myśliwskim.

Myśliwi, z kół łowieckich działających na terenie Powiatu Łęczyckiego, rywalizowali o puchary ufundowane przez Burmistrza Łęczycy i Starostę Powiatu Łęczyckiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy

więcej

Hurtap-Górnik - Pelikan Łowicz 0:1, (0:1)

Po bardzo dobrym meczu, piłkarze łęczyckiego Hurtapu-Górnika ulegli w Łowiczu Pelikanowi 0:1. Już w pierwszych minutach łęczycanie mogli strzelić gola, ale strzał Łukasza Laskowskiego obronił bramkarz gospodarzy.

Po kilku minutach znów piłkarze z Łęczycy przeprowadzili świetną akcję; lewą stroną przedarł się Tomasz Czajkowski, który idealnie zacentrował na głowę Krzysztofa Sokalskiego. Strzał tego ostatniego minimalnie minął światło bramki.

Mecz był wyrównany, a o końcowym sukcesie gospodarzy zadecydowały dwie sytuacja. W 32 minucie, rozgrywający dobry mecz w barwach Pelikana, Radosław Kowalczyk, z prawej strony dośrodkował na pole karne. W dużym zamieszaniu, pierwszy do piłki dopadł Bolimowski i silnie uderzył na łęczycką bramkę.

Piłka odbiła się jeszcze od jednego z łęczyckich obrońców i zatrzepotała w siatce.

W 40 minucie, wychodzącego na czystą pozycję Roberta Wilka, sfaulował Marcin Adamczyk. - Nawet go nie dotknąłem - powiedział po meczu łęczycanin.

Innego zdania był sędzia Leszek Bielicki z Zambrowa, który pokazał łęczycaninowi czerwoną kartkę.

Wściekły na sędziego był Wiesław Bańkosz. - Kilka minut wcześniej sędzia nie zauważył podobnego faulu na naszym zawodniku - stwierdzał trener Hurtapu-Górnika.

Grając przez całą drugą połowę w osłabieniu, łęczycanie starali się wyrównać. Najlepszą sytuację zmarnowali w w 74 minucie, gdy egzekwowali rzut wolny, praktycznie z linii pola karnego. Niestety, strzał Janickiego zablokował, wybiegając za wcześnie z muru, obrońca Pelikana. Łęczycanie protestowali, ale sędzia nie powtórzył rzutu wolnego. Pelikan pilnował wyniku, rzadko atakował i mówiąc po piłkarsku "dowiózł" zwycięstwo.

Łęczycanie rozegrali dobry mecz, ambitnie walczyli o remis. Szkoda, że przegrali, ale nie ustępowali w niczym rywalom.. Okazją do poprawienia bilansu punktowego będzie mecz w Łęczycy z Mazowszem Grójec.

Łęczycanie wystąpili w następującym składzie: Gąsiński, Janicki, Adamczyk, Słowiński, R.Czekalski, Ogrodowicz (52 Miłaczewski), Napieraj, Laskowski, Kaczkowski (80 Hoderko), Czajkowski, (71 Kasperkiewicz), Sokalski (71 Milczarek). Trener: Wiesław Bańkosz.

"Królewscy" w Łowiczu

W niedzielę, o godzinie 11.15, na stadionie Pelikana Łowicz, piłkarze łęczyckiego Hurtapu-Górnika, rozegrają kolejny mecz o mistrzostwo III ligi.

Łęczycan czeka ciężka przeprawa z jednym z kandydatów do awansu.

Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce, łęczycanie zremisowali z Ruchem Wysokie Mazowieckie 1:1, a Pelikan przegrał w Łomży z tamtejszym ŁKS 0:2.

W zespole "królewskich" za czerwoną kartkę pauzować będzie Marcin Adamczyk. Pozostałych zawodników trener Bańkosz ma do dyspozycji.

Zaciskajmy mocno kciuki za naszą drużynę i nie szczędźmy gardeł na stadionie w Łowiczu.

więcej

Zwycięstwo Wolskiego w Kutnie

W Kutnie rozgrywany był lekkoatletyczny mityng pod patronatem PZLA. W silnie obsadzonej konkurencji skoku wzwyż, zwyciężył Robert Wolski, olimpijczyk z Aten, reprezentant łęczyckiego MKLA. Wolski pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 222cm. Nie powiodły się próby na 230.

Drugie miejsce rezultatem 214 cm zajął 16-letni Sylwester Bednarek, a na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Aleksander Waleriańczyk.

Oprócz tych zawodników, w konkursie wzięli udział:: Emilian Kaszczyk, Grzegorz Bałkowiec i Radosław Struzik. Z najlepszych polskich zawodników na kutnowskim mityngu, zabrakło tylko kontuzjowanych Michała Bieńka i Grzegorza Sposoba.

Najlepsi w konkursie skoku wzwyż: (na zdjęciu od lewej) Sylwester Bednarek, Robert Wolski i Aleksander Waleriańczyk

Zwycięzcę konkursu Roberta Wolskiego dekorował Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy

Pani Zofia Wolska (mama Roberta), wręczyła namalowany przez siebie obraz najmłodszemu uczestnikowi konkursu Sylwestrowi Bednarkowi

więcej

Wolski w Kutnie

W najbliższy czwartek o godzinie 16.00 na Stadionie Miejskim w Kutnie odbędzie się lekkoatletyczny mityng, w którym wystartuje olimpijczyk z Aten w skoku wzwyż, reprezentant łęczyckiego MKLA - Robert Wolski.

Robert, do udziału w konkursie zaprosił swoich kolegów ze skoczni:
Aleksandra Waleriańczyka, Sylwestra Bednarka, Grzegorza Bałkowieca, Emiliana Kaszczyka i Radosława Struzika.

- Mam nadzieję, że zagwarantujemy kibicom skoki na wysokim poziomie. Ten sezon był dla mnie nieudany. Kontuzje, uniemożliwiły mi zdobycia kwalifikacji na mistrzostwa świata. Myślę, że końcówka sezonu będzie lepsza.

Zapraszam na mityng wszystkich łęczycan. Przyjedźcie. Przecież, wiecie, że wasza obecność i doping zawsze mnie dodatkowo mobilizuje - mówi Robert Wolski.

Będziemy z tobą Robert i życzymy wysokiego "fruwania" nad poprzeczką.

więcej

UKS 179 ŁódÂź z Pucharem Burmistrza

Przez dwa dni, w naszym mieście rozgrywany był turnieju siatkarski juniorek o Puchar Burmistrza.

W turnieju wzięło udział 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. W grupie A znalazły się drużyny: MMKS Łęczyca, UKS MDK Aleksandrów Łódzki, VIS Skierniewice i ŁMLKS Łask. W grupie B zagrały: Start Łódź, UKS 179 Łodź, Dargfil Tomaszów Mazowiecki i UKS "Dziewiątka" Łódź.

Po rozegraniu meczów eliminacyjnych odbyły się półfinały. MMKS Łęczyca pokonał Start Łódź 2:0, a drugim finalistą został zespół UKS 179 Łódź, ktory pokonał VIS Skierniewice 2:1.

Mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie i zakończył się zwycięstwem drużyny łódzkiej 2:0. Tak więc, Puchar Burmistrza pojechał do Łodzi, ale łęczycankom należą się duże brawa za ambitną i efektowną grę w całym turnieju.

Trzecie miejsce wywalczyła Start Łódź wygrywając 2:0 z VIS Skierniewice.

Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły z Łasku, Aleksandrowa Łódzkiego, Dargfilu Toamaszów Mazowiecki i "Dziewiątki" Łódź.

- Tym turniejem rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu. Tydzień temu wróciliśmy ze zgrupowania i zawodniczki mogą czuć się jeszcze zmęczone ciężkimi treningami. Cieszę się, że wywalczyliśmy drugie miejsce, a Kamila Matusiak została najwszechstronniejszą zawodniczką. Uważam, że dobrze zagrał cały zespół, który zasłużył na pochwały. Widzę w grze pewne niedociągnięcia, które będę starał się wyeliminować na treningach. Z optymizmem i wiarą w sukces oczekujemy rozpoczęcia nowego sezonu - mówi Krzysztof Psiurski, trener łęczyckiej drużyny.

W turnieju o Puchar Burmistrza łęczycanki zagrały w następującym

składzie: Kamila Matusiak, Anna Łuczak, Klaudia Gajewska, Klaudia Słowińska, Paulina Grabarczyk, Karolina Kłodzińska, Karolina Frątczak, Anna Kaczmarek, Patrycja Kondras, Karolina Jóźwiak, Magdalena Czarnecka i najmłodsza zawodniczka turnieju zaledwie 12-letnia Agnieszka Kozłowska. Trenerami zespołu są: Krzysztof Psiurski i Robert Łukasiewicz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z siatkarskiego turnieju

więcej

Mecz w telewizji

Mamy miłą informację dla kibiców Hurtapu-Górnika. Wczorajszy mecz w Pruszkowie ze Zniczem zostanie pokazany dziś o godzinie 21.00 w Tele 5.

Szkoda tylko, że Tele 5 pokaże akurat mecz, który został przegrany przez drużynę "królewskich".

więcej

Znicz Pruszków - Hurtap-Górnik Łęczyca 3:0, (0:0)

Do 74 minuty meczu w Pruszkowie utrzymywał sie wynik bezbramkowy. Łęczycanie przyjechali do Pruszkowa z myślą o zdobyciu jednego punktu i to przy dobrze zorganizowanej grze obronnej udawało się. Niestety, tylko do 74 minuty.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i łęczyccy zawodnicy nie są w stanie upilnować Kokosińskiego, który strzałem głową pokonał Gąsińskiego.

Od tego momentu, nie mający juz nic do stracenia, łęczycanie rzucili się do odrabiania strat. Gola mógł zdobyć Hoderko, którego strzał głową minimalnie minął światło bramki. Kilkakrotnie starał się zagrozić bramce Laskowski, strzelał Rosiak. W końcówce meczu zdarzało się, że 10 piłkarzy z Łęczycy gościło w polu karnym Znicza. Bramki jednak nie padały.

Atakując cały zespołem, łęczycka drużyna narażała się na kontry. Dwie z nich w 83 i 90 minucie zakończyły się golami, które strzelili Chałas i Tomczyk.

"Królewscy" nie powinni przegrać tego meczu tak wysoko. Z drugiej strony, nie można się tylko przez całe spotkanie bronić. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie tylko jeden strzał Sokalskiego zagroził bramce Znicza. W drugiej połowie tych strzałów było kilka, ale wszystkie niecelne i mało dynamiczne.

Porażka smuci, ale Znicz to drużyna z aspiracjami, a łęczycanie są beniaminkiem. Okazja do poprawy samopoczucia już w najbliższą sobotę. W Łęczycy "królewscy" podejmować będą Ruch Wysokie Mazowieckie.

W meczu ze Zniczem łęczycanie zagrali w następującym składzie: Gąsiński, R. Czekalski, Janicki, Słowiński, Adamczyk, Laskowski, Kaczkowski (78 Hoderko), Rembowski ( 80 Rosiak), Napieraj, Sokalski ( 46 Chabasiński), Kasperkiewicz

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki

Barca z Pucharem Burmistrza

W rozegranym wakacyjnym turnieju piłkarskim o Puchar Burmistrza Łęczycy i Prezesa Hurtap-Górnik zwyciężyła drużyna F.C. Barca. Zespół był bardzo dobrze przygotowany do turniejowych zmagań, a my wspólnie z kibicami, mamy nadzieje, że niektórzy z tych zawodników zrobią wspaniałe kariery i zagrają kiedyś w katalońskiej jedenastce.

W meczu finałowym Barca zmierzyła się z zespołem B.N.B. Pod taką nazwą zgłosili się do turnieju chłopcy mieszkający na osiedlu Bitwy nad Bzurą.

Mecz był bardzo dramatyczny i trzymał kibiców obu drużyn w napięciu do ostatnich sekund. O zwycięstwie Barcy przesądził gol zdobyty przez Łukasza Czekalskiego. Na oklaski zasłużył jednak oba zespoły.

W meczu o trzecie miejsce San Sebastian pokonał 15:1 Czerwone Diabły.

Kolejne miejsca w turnieju zajęły drużyny O.K.P. Działki i Królewscy.

Najlepszym zawodnikiem został wybrany Mateusz Czekalski z Barcy, najlepszym bramkarzem Tomasz Kudelski z O.K.P. Działki, a królem strzelców zdobywca 14 goli Paweł Sadokierski z drużyny San Sebastian.

Zwycięzcy turnieju wystąpili w następującym składzie: Mateusz Czekalski, Łukasz Pełczyński, Wojciech Gałamon, Adrian Żemigała, Jakub Kuczek, Adam Grzyb, Kamil Błachowicz, Anastazy Pierzgalski i Dominik Kłodziński.

- Kilka miesięcy temu zgłosili się do mnie chłopcy, którzy dziś grają w drużynie O.K.P. Działki. Grają i widzę, że grają bardzo dobrze. Chłopcy zwrócili się z prośbą o pomoc przy zorganizowaniu boiska na ich osiedlu.
  Pomogłem, bo jak można było odmówić prośbie tak sympatycznej grupie młodych sportowców. Boisko, jest, bramki są, a, że można rozgrywać tu mecze, niech świadczy ten turniej. Drużyna Działek była dziś gospodarzem turnieju i ze swojej roli wywiązała się bardzo pozytywnie - mówił po zakończeniu rozgrywek Krzysztof Lipińskim, Burmistrz Łęczycy.

Zwycięzca turnieju zespół F.C.Barca

Puchary i statuetki wręczali Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy i Tomasz Voss, Członek Zarządu Hurtap-Górnik Łęczyca