Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

HURTAP-GĂ“RNIK – ŁKS ŁOMÂŻA 1:1, (1:0)

Dlaczego tak się dzieje? Takie pytanie zadawali sobie łęczyccy kibice opuszczając stadion po meczu z Łomżą. Dlaczego tak się stało, że po bardzo dobrej grze, łęczycanie zremisowali mecz, który powinni wygrać.

Młody Engel, trener Łomży, aż frunął w powietrze, gdy w końcówce meczu Lesisz zdobył wyrównującą bramkę.

Mecz z Łomżą był dla naszego zespołu kolejnym meczem w III lidze, który miał przedłużyć nadzieje na utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej.

- Ważnym, bo ważnym, ale takim samym, jak wszystkie inne mecze. Po prostu, do każdego spotkania podchodzimy z takim samym założeniem. Każdy mecz trzeba wygrać – stwierdzał Wiktor Napióra, wiceprezes klubu.

Początek meczu, to spokojna gra w środku pola, ale po kilku minutach przewagę osiągnęli łęczycanie, a na bramkę gości strzelali niecelnie nasi napastnicy i pomocnicy.

Piłkarze z Łomży nie potrafili przeprowadzić akcji, a najczęściej faulowali, czego efektem były żółte kartki dla Rafała Bałeckiego i Zbigniewa Kowalskiego. Za kolejny brutalny faul, Bałecki wyleciał z boiska. Po faulu Bałeckiego, sędzia zarządził rzut wolny. Robert Czekalski idealnie dograł piłkę na głowę Krzysztofa Sokalskiego, a ten precyzyjnym uderzeniem pokonał Ulmana.

Po przerwie nadal atakowali łęczycanie. Przeprowadzali szybkie akcje z prawej i lewej strony boiska, ale znów brakowało skuteczności. Sokalski, który rozgrywał bardzo dobry mecz, starał się dogrywać piłki to z prawej, to z lewej strony. Walczył Laskowski, do akcji ofensywnych włączali się nasi obrońcy.

Na ławce rezerwowych gości szalał młody Engel. Dla niego było dyshonorem przegrać w Łęczycy. Już awansował z Łomżą do II ligi, ale przegrał tylko w całej rundzie jeden mecz, z Legią Warszawa. W Łęczycy zanosiło się na kolejną porażkę.

Sędzia przedłuża mecz. Rzut rożny dla Łomży. Dośrodkowanie na krótki słupek; przedłużenie głową wzdłuż linii bramkowej, a tam stoi sobie Lesisz, który głową wepchnął piłkę do bramki.

Jerzy Engel jr, trener Łomży – Dziwię się, że łęczycanie mając tak dobry zespół, chyba spadną do IV ligi. Wywalczyliśmy remis i jesteśmy z tego zadowoleni. Byłem trochę zdegustowany grą mojego zespołu i pewnymi decyzjami sędziego, ale to już historia. Uważam, że łęczycanie byli najlepszym zespołem z dołu tabeli, z którym zagraliśmy.

Wiesław Bańkosz, trener naszego zespołu - Byliśmy drużyną lepszą i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Szkoda, że znów tracimy bramkę w końcówce meczu. Zabrakło szczęścia, ale też i skuteczności.

Łęczycanie zagrali w składzie: Woźniak, M.Czekalski, Adamczyk, Bartczak, Hoderko, Czajkowski (87 Milczarek), Napieraj, Laskowski, R.Czekalski, Janicki, Sokalski (80 Ogrodowicz). Trener: Wiesław Bańkosz.

więcej

Urbanek na Światowym Festiwalu

Wielkiego zaszczytu dostąpi Robert Urbanek, zawodnik Młodzieżowego Klubu Lekkiej Atletyki w Łęczycy. Zawodnik, specjalizujący się w rzucie dyskiem (medalista Mistrzostw Polski Juniorów), otrzymał osobiste zaproszenie od Virgilijusa Alekny, mistrza olimpijskiego z Aten, do wzięcia udziału w Światowym Festiwalu Rzutów.

Ta, lekkoatletyczna impreza odbędzie się 10 czerwca w Wilnie. Z reprezentantów Polski, obok Roberta Urbanka, wystartuje jeszcze Piotr Małachowski.

- Robert wystartuje wśród najlepszych na świecie. Jest dobrze przygotowany do sezonu, więc jestem pewien, że wywalczy niezłą pozycję - mówi Mirosław Andrysiak, trener łęczyckich lekkoatletów.

Jak, już jesteśmy przy bardzo usportowionej rodzinie Urbanków, to informujemy, że siostra Roberta, Karolina ustanowiła rekord Łęczycy w skoku wzwyż. Podczas zawodów, które odbywały się w naszym mieście pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 162cm.

Robertowi i Karolinie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

więcej

Złoto dla Roberta

Robert Wolski wywalczył tytuł Akademickiego Mistrza Polski w skoku wzwyż. Reprezentant MKLA Łęczyca skoczył na zwodach w Warszawie 218cm.

- Była fatalna pogoda, bo padał deszcz. Nie przyzwyczaiłem się jeszcze do nowego obuwia. Stąd tylko taki rezultat. Myślę jednak, że następne starty będą bardziej udane - stwierdzał po zawodach Robert Wolski.

więcej

COCA COLA CUP - ŁĂŠCZYCANIE W OGĂ“LNOPOLSKIM FINALE

Młodzi piłkarze Szkoły Podstawowej nr 3 zakwalifikowali się się do Ogólnopolskiego Finału Turnieju Coca Cola Cup. W naszym województwie, w tym największym turnieju, przeznaczonym dla młodych piłkarzy, wystartowało 150 drużyn.
Zespół reprezentujący SP nr 3, po turniejach eliminacyjnych, zagrał w rozgrywkach półfinałowych. Mecze odbywały się na boiskach SMS Łódź.

Łęczycanie, na turnieju w Łodzi wyeliminowali SP nr 46 z Łodzi, SP nr 4 z Łowicza i SP z Przasnysza. Nasza drużyna przegrała mecz finałowy z Opocznem, ale z II miejsca zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego.

- Termin i miejsce turnieju finałowego nie zostało jeszcze ustalone. Cieszymy się z tego awansu, bo jest to dla moich zawodników ogromny sukces. Jeszcze nigdy nie udało się łęczyckiej drużynie awansować do ogólnopolskiego finału - mówi Arkadiusz Kozajda, trener łęczyckiej drużyny.

więcej

Majowy Memoriał

Maj jest miesiącem, w którym w Łęczycy odbywa się lekkoatletyczny Memoriał im. J. Ponomarenko i R. Majewskiego, wybitnych łęczyckich trenerów i wychowawców młodzieży.

W swoim pierwszym, tegorocznym starcie na odkrytym stadionie, doskonale spisał się Robert Wolski. Łęczycanin, mimo kontuzji, skoczył 220.

- Nie chciałem zawieść mieszkańców miasta, którzy przyszli mnie dopingować. Nadal leczę kontuzję, ale uważam, że za kilka tygodni powinienem wykonać minimum na mistrzostwa Europy, które wynosi 228cm - mówi Robert Wolski.

Robert próbował pokonać tę wysokość, ale na razie bez powodzenia.

Rekord stadionu w biegu na 300 m, wynikiem 35,05, poprawił Grzegorz Sobiński.

W pchnięciu kulą zwyciężył gdańszczanin Dominik Zieliński. Jego rezultat to 17,46.

W rzucie dyskiem całe podium dla łęczycanek. Zwyciężyła Marlena Kaźmierczak, a pozostałe miejsca zajęły Justyna Olczyk i Elżbieta Twardowska. Wśród mężczyzn rzut dyskiem wygrał Jakub Marecki z AZS Gdańsk - 51,99, a na drugim miejscu uplasował się łęczycanin Robert Urbanek. Jego rezultat to 50,84.

Na dobrym poziomie stal konkurs skoku wzwyż kobiet. Właściwie był to konkurs gimnazjalistek. Zwyciężyła Joanna Gawrońska z Kutna - 158cm, a na drugim miejscu z takim samym rezultatem uplasowała się reprezentantka MKLA Łęczyca Karolina Urbanek. Trzecie miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Marta Sobótka - 150cm.

Wśród zaproszonych gości, którzy honorowali na podium najlepszych zawodników i zawodniczki znaleźli się: Edward Sarul, Mistrz Świata w pchnięciu kulą, Dariusz Zielke, były czołowy zawodnik świata w skoku wzwyż, a z władz samorządowych Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, Zbigniew Wojtera, Starosta Powiatu Łęczyckiego, Krzysztof Hopaluk, Przewodniczący Rady Powiatu Łęczyckiego. Na stadionie znaleźli się też sponsorzy imprezy, oraz liczne grono kibiców.
Nie zabrakło nikogo, kto kocha łęczycki sport i lekkoatletykę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z XXIII Memoriału Ponomarenko i Majewskiego

więcej

Zaproszenie na Memoriał

W najbliższą sobotę o godzinie 16.00, na Stadionie Miejskim w Łęczycy rozpocznie się XXIII Memoriał im. J.S.Ponomarenko i R.Majewskiego.

- Już po raz dwudziesty trzeci oddamy hołd wybitnym łęczyckim trenerom i wychowawcom młodzieży. Trenerom, którzy położyli podwaliny pod sukcesy łęczyckich lekkoatletów - mówi Mirosław Andrysiak, trener

Tegoroczny Memoriał zgromadzi na starcie zawodników z całej Polski, wśród których zobaczymy reprezentantów naszego kraju.
Z gości honorowych przyjazd do Łęczycy zapowiedzieli: Mieczysław Nowicki, medalista olimpijski w kolarstwie, Edward Sarul. mistrz świata w pchnięciu kulą, Sebastian Chmara, mistrz świata w dziesięcioboju, Paweł Januszewski, mistrz Europy w biegu na 400 m ppł i Artur Partyka, multimedalista w skoku wzwyż.

więcej

wszystkich aktualności: 6