Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Marek Wojtera posłem

Kandydujący do Sejmu z listy Samoobrony Marek Wojtera, mieszkaniec powiatu łęczyckiego, został posłem.

Marek Wojtera kandydował w okręgu wyborczym nr 11 i uzyskał 8.715 głosów.

Serdecznie gratulujemy.

więcej

Miasto pięknieje

19 milionów złotych udało się pozyskać Krzysztofowi Lipińskiemu, Burmistrzowi Łęczycy na realizację projektu termomodernizacji budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Termomodernizacją objętych zostało 28 budynków, w których trwają prace związane z wymianą: pieców węglowych na centralne ogrzewanie, starej instalacji centralnego ogrzewania, okien, drzwi, docieplania i malowania. Wcześniej, budynki zostały przyłączone do zmodernizowanej kotłowni znajdującej się przy ulicy Wojska Polskiego.

Jeszcze kilka miesięcy budynek Gimnazjum przypominał ruderę. Poprzednie władze i dyrekcja szkoły nie za bardzo kwapiły się do przeprowadzania remontów. Stan budynku był wręcz katastrofalny. Popatrzmy, jak Gimnazjum wygląda dziś. a gdy zostanie oddana do użytku budowana obok hala sportowa, to teren ten będzie jednym z najładniejszych w mieście.

Zmienił się też wygląd nieremontowanego od blisko 50 lat łęczyckiego Domu Kultury. Budynek jest docieplony, wymalowany, wewnątrz wymieniono instalację centralnego ogrzewania, wymieniono wszystkie okna, zlikwidowano starą kotłownię. Budynek jest estetyczny, a pomieszczenia po starej kotłowni zostaną wykorzystane na pracownię ceramiczną i salę prób zespołów muzycznych.


Tak wyglądają dziś budynki Domu Kultury i Gimnazjum, a jeszcze nie tak dawno były ruderami. Przeszkadzało to Lipińskiemu i efekty już są widoczne.


Trwają prace termomodernizacyjne w budynkach mieszkalnych przy ulicy Konopnickiej

więcej

Wybory Parlamentarne 2005

Wyniki wyborów w mieście Łęczycy

Frekwencja wyniosła 37,85%

  Nazwa  
1 Platforma Obywatelska 28,61%
2 Prawo i Sprawiedliwość 20,95%
3 Sojusz Lewicy Demokratycznej 20,36%
4 Samoobrona RP 12,26%
5 Liga Polskich Rodzin 4,96%
6 Polskie Stronnictwo Ludowe 3,32%
7 Partia Demokratyczna-demokraci.pl 3,22%
8 Socjaldemokracja Polska 3,09%
9 Ruch Patriotyczny 1,09%
10 Polska Partia Pracy 1,07%
11 Polska Partia Narodowa 0,65%
12 Partia Inicjatywa RP 0,27%
13 Ogólnopolska Koalicja Obywatelska 0,13%
więcej

Kładka na Kaliskiej

Na dobre rozpoczął się już remont ulicy Kaliskiej. Pracownicy z łódzkich "Mostów" wykonują kładkę dla pieszych, która na czas remontu zastąpi przejście na wiadukcie.

Zgodnie z harmonogramem robót, wiadukt zostanie zburzony 6 października.

Przypominamy, że remont ulicy Kaliskiej ma potrwać do grudnia przyszłego roku, ale jak zapewniają wykonawcy być może roboty zostaną zakończone kilka miesięcy wcześniej.

- Jeszcze raz przepraszam mieszkańców miasta i przyjezdnych za utrudnienia w ruchu. Proszę o wyrozumiałość i zrozumienie sytuacji - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii

więcej

Koncert na Zamku

24 września o godzinie 18.00, na Zamku Królewskim w Łęczycy odbędzie się koncert zespołu Mr.Polack. Grupa powstała w 1989 roku w Mielcu, a jej założycielami są Jacek i Grzegorz Polakowie.W 1990 roku zespół wystąpił na festiwalu w Jarocinie. W ostatnich latach bracia Polakowie współpracowali z angielskim zespołem Real Deal, a uwieńczeniem współpracy była płyta "Air On 6 String" zawierająca przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej.

Wstęp na koncert jest wolny.

więcej

Ludowi twórcy w Łęczycy

Przez dwa dni w naszym mieście odbywała się jedna z najważniejszych imprez kulturalnych Województwa Łódzkiego - "Łęczyca w barwach jesieni".

Każdego roku do Łęczycy przyjeżdżają twórcy ludowi z całej Polski. Na kolorowych straganach, mieszkańcy miasta i turyści, mogli podziwiać wytwory rękodzielnicze, hawciarskie, rzeźbiarskie, malarskie. Nie zabrakło również wyrobów wikliniarskich, a okoliczne piekarnie proponowały swoje doskonałe wyroby oparte na staropolskich recepturach.

Imprezie towarzyszyły występy kapel ludowych, które wzbudzały duże zainteresowanie łęczycan i przyjezdnych.


Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Izabela Nowicka - Piaskowska, Dyrektor Domu Kultury i Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii

więcej

Gotuj z Pascalem

Przyjazd do Łęczycy Pascala Brodnickiego, znanego kucharza z programu TVN "Gotuj z Pascalem, wzbudził ogromne zainteresowanie wśród łęczycan. Okazuje się, że większość mieszkańców miasta ma kulinarne zacięcie, a wszystkie nowinki natychmiast można zobaczyć na talerzach.

Pascal gotował na Starówce przez dwie godziny, a pomagali mu Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta i uczniowie łęczyckich szkół. Potrawy przygotowane przez mistrzów rondla i patelni były wyśmienite, gdyż po przyrządzeniu szybko zniknęły w żołądkach łęczycan.

Po zakończeniu gotowania, Pascal jeszcze przez długi czas rozdawał łęczycanom autografy i omawiał kulinarne przysmaki.

więcej

Łęczyca w barwach jesieni - PROGRAM

Projekt graficzny: Ewa Chodkiewicz

więcej

Drzwi otwarte

W sobotę, mieszkańcy Łęczycy, oraz goście z całej Polski, którzy uczestniczyć będą w imprezie "Łęczyca w barwach jesieni", będą mogli zapoznać się z działalnością i funkcjonowaniem Domu Pomocy Społecznej.

- Wspólnie z mieszkańcami DPS, zapraszam do odwiedzenia naszej placówki..

Będzie można zwiedzić DPS i podziwiać prace mieszkańców, którzy zaprezentują swoje dzieła w plenerowej imprezie "Łęczyca w barwach jesieni" - mówi Grażyna Lipińska, Dyrektor DPS w Łęczycy.

"Drzwi otwarte" będą również w Środowiskowym Domu Samopomocy Społecznej.

Mieszkańcy tej placówki, podobnie, jak to miało miejsce w latach ubiegłych, przygotowują wystawę swoich prac.

- Prace mieszkańców ŚDS zawsze cieszyły się uznaniem osób uczestniczących w przeglądzie dorobku twórców ludowych. Zapraszam do zwiedzania placówki w najbliższą niedzielę - mówi Beata Nycek, Dyrektor ŚDS w Łęczycy.

więcej

ŚWIATOWY DZIEĂ‘ WALKI Z CUKRZYCĄ

ŁĘCZYCA PL.T.KOŚCIUSZKI
18 WRZESIEŃ 2005 ROK

PROGRAM IMPREZY:

GODZ. 10:00 – 10:40 - OTWARCIE - WRĘCZENIE WYRÓŻNIEŃ WYSTĄPIENIA GOŚCI
GODZ. 10:40 – 11:00 - WYSTĘP DZIECI Z SP NR 4 W ŁĘCZYCY: „ŚMIECI MNIEJ – ZIEMI LŻEJ”
GODZ. 11,00 – 13,00 - POKAZ KULINARNY PASCALA BRODNICKIEGO KONKURS PRZYRZĄDZANIA POTRAW (SZKOŁY + KGW) - NAGRODY
GODZ. 13:00 - 14:00 - SESJA NAUKOWA
GODZ. 13:00 - 13:30 - ZESPÓŁ MŁODZ. Z DK PODDĘBICE
GODZ. 13:30 - 14:30 - POEZJA ŚPIEWANA – ZESPÓŁ „DWA TYGODNIE”
GODZ. 14:30 - 16:00 - MUZYKA DISCO „EKWADOR” WITONIA
GODZ. 16:00 - 18:00 - GRUPA „AVENTIS” ŁĘCZYCA

W TRAKCIE POMIARY: CIŚNIENIA, POZIOMU CUKRU I CHOLESTEROLU W KRWI, EKG I INNE

ZAKOŃCZENIE FESTYNU

GODZ. 18:00 - „ZIEMIA ŁĘCZYCKA - KRAINĄ ZDROWIA I TRADYCJI”

 

ORGANIZATORZY

POLSKIE STOWARZYSZENIE DIABETYKÓW W ŁĘCZYCY
PORADNIA DIABETOLOGICZNA ZOZ ŁĘCZYCA

więcej

Dla naszych milusińskich

Zmieniają swój wygląd łęczyckie place zabaw. Odnowione huśtawki, zjeżdżalnie i inne urządzenia służące naszym milusińskim pojawiły się ma kilku łęczyckich osiedlach.

- Cieszę się, że pracownicy Urzędu Miejskiego wyremontowali urządzenia, które zostały zainstalowane dla dzieci mieszkających w blokach przy ulicy Wojska Polskiego. Dzieci bawić się będą w znacznie lepszych warunkach.

Myślę, że w najbliższym, czasie na tym i innych łęczyckich osiedlach pojawią się kolejne zabawki - mówi Ryszard Łuczak, Wiceprzewodniczący Rady Miasta.
Z nowych stołów do tenisa mogą natomiast skorzystać dzieci i młodzież na placach zabaw przy ulicach Zachodniej i Dworcowej.

- Stopniowo poprawia się stan łęczyckich placów zabaw. W ciągu ostatnich dwóch lat zostało wykonanych 5 nowych placów, z których korzystają najmłodsi mieszkańcy naszego miasta.. Doposażamy i będziemy instalować nowe urządzenia na placach zabaw we wszystkich łęczyckich dzielnicach - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.


Tak wyglądają nowe urządzenia służące łęczyckim maluchom do zabawy na Wojska Polskiego i Belwederskiej

więcej

Zaczyna się remont Kaliskiej

Już od kilku godzin zamknięta jest ulica Kaliska. Zaczyna się wielki remont, którego koszt wyniesie około 15 milionów złotych. Remont obejmie rozbiórkę obiektu mostowego i zastąpienie go wiaduktem drogowym nad torami PKP, rozbudowę ulicy Kaliskiej nad odcinku od granic miasta do ulicy Jana Pawła II, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę i budowę wjazdów indywidualnych do posesji, przebudowę i budowę chodników dla pieszych o nawierzchni z kostki betonowej, budowę zatok autobusowych, przebudowę kolidujących urządzeń i sieci teletechnicznych, elektroenergetycznych i elektroenergetycznych oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

- Chciałbym przeprosić mieszkańców miasta za utrudnienia w ruchu.

Kaliska, już od Zachodniej jest zamknięta. Obowiązują objazdy ustalone przez drogowców. Mam nadzieję, że zgodnie z zapowiedziami ta ogromna inwestycja zostanie zakończona w połowie przyszłego roku - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Jadąc Kaliską od strony centrum miasta, objazd obowiązuje ulicą Wojska Polskiego, a dalej Belwederską i Lotniczą w kierunku miejscowości Leszcze Kolonia. Objazd od strony Poddębic zaczyna się w miejscowości Leszcze Kolonia i dalej prowadzi ulicami Lotniczą i Belwederską do trasy A1.


Od kilku godzin trwa remont ulicy Kaliskiej. Zaczynają obowiązywać objazdy.

więcej

Sesja Rady Miasta

Jutro, o godzinie 16.15 w Urzędzie Miejskim rozpoczną się obrady XXXII sesji Rady Miasta Łęczyca.

Radni na plenarnym posiedzeniu zajmować się będą zmianami w budżecie miasta, opłatami za przedszkola, a także informacjami dotyczącymi budowy hali sportowej.

Planowany porządek obrad sesji dostępny jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (dział: Rada Miasta/Sesje planowane).

więcej

Nowy sprzęt w "Zieleni Miejskiej"

Zakład Budżetowy "Zieleń Miejska" wzbogacił się o kolejny sprzęt, który będzie służył poprawie estetyki miasta.

- Zakupiliśmy nowoczesny traktor, który wyposażony jest w pług do odśnieżania, piaskarkę i zamiatarkę. Dzięki temu zakupowi nie będziemy mieli problemu z utrzymaniem należytego stanu czystości na łęczyckich ulicach i chodnikach - mówi Sławomir Borowski, Dyrektor "Zieleni Miejskiej".


Traktor wykorzystywany jest także do utrzymania należytego stanu murawy Stadionu Miejskiego

więcej

Niemiecka telewizja w Łęczycy

Wczoraj na łęczyckich ulicach można było zaobserwować przy pracy dziennikarzy i operatorów niemieckiej stacji telewizyjnej ZDF. Niemiecka telewizja realizowała film o naszym mieście, a szczególnie zainteresowała się działającą w gabinecie Burmistrza Miasta, kamerą internetową.

- Łęczyca jest bardzo ładnym miastem, godnym pokazania w naszej stacji i przybliżenia jej problemów niemieckim widzom. Niekonwencjonalny pomysł Pana Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Miasta, dotyczący zainstalowania w swoim gabinecie kamery internetowej, bardzo się nam spodobał. Do tej pory nie spotkaliśmy się z czymś takim. Może podobne działania, po obejrzeniu programu, podejmą niemieccy politycy - stwierdzali dziennikarze ZDF.

O terminie emisji programu o Łęczycy w niemieckiej telewizji ZDF, poinformujemy internautów w najbliższym czasie.


Dziennikarze i operatorzy niemieckiej telewizji ZDF, podczas pracy przy realizacji programu o Łęczycy

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 27