Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

***Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego


więcej

Uczeń łęczyckiego gimnazjum finalistą konkursu Moja Polska w 2050 roku

Uczeń Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy - Stanisław Andryskowski został finalistą konkursu Moja Polska w 2050 roku, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. W finałowej gali uczestniczyli: Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka, Stanisław Karczewski - Wicemarszałek Senatu RP, prof. Alicja Chybicka - Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci, Aleksander Sopliński - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz parlamentarzyści zaangażowani w organizację konkursu. 

Tekst i foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

Uroczystość upamiętnienia 50. rocznicy Zlotu Harcerzy Ziemi Łódzkiej

Społeczny Komitet Organizacyjny pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Łęczyca organizuje w dniu 1 czerwca 2014r. w Łęczycy uroczystość upamiętnienia 50. rocznicy Zlotu Harcerzy Ziemi Łódzkiej oraz 100-lecia obchodów Harcerstwa Polskiego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.11 przed Ratuszem Miejskim w Łęczycy.
więcej

Powołanie Kapituły Nagrody Benedykta Polaka

28 maja 2014 roku w Muzeum w Łęczycy podpisano wielostronną umowę o powołaniu Kapituły Nagrody Benedykta Polaka. Podpisy pod umową złożyli: Przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk, przedstawiciele Polskiego Oddziału The Explorers Club, władze Powiatu Łęczyckiego oraz Urzędu Miejskiego w Łęczycy. Biuro Kapituły znajdować się będzie w Muzeum w Łęczycy. Nagroda będzie wręczana za wybitne osiągnięcia eksploracyjne i współpracę międzynarodową. 

więcej

Dzieci z Przedszkola nr 202 z Łodzi z wizytą w Łęczycy

W dniu 23 V 2014 roku dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy powitały w naszym mieście przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Przedszkola 202 w Łodzi. Rozpoczęcie wspólnie spędzonego dnia miało miejsce na Zamku Królewskim w Łęczycy, gdzie dzieci mogły obejrzeć wystawy muzealne jak również podziwiać widoki z zamkowej wieży. W ramach spotkania dzieci z obu przedszkoli uczestniczyły również w zajęciach plastycznych - technicznych zorganizowanych na dziedzińcu zamkowym, w czasie których wykonały laurki dla swoich mam z okazji ich święta. 


Tekst i foto: Przedszkole nr 1 w Łęczycy

więcej

Gimnazjaliści z Łęczycy na warsztatach w Londynie

Nauka języka obcego to nie tylko klasa, podręcznik i zeszyt ćwiczeń. Wiedzą o tym doskonale uczniowie i nauczycielki języka angielskiego w naszej szkole. W maju b.r.. grupa uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy wzięła udział w warsztatach językowych w Wielkiej Brytanii. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Beata Topińska oraz p. Agnieszka Kaźmierczak. Głównym punktem programu był oczywiście Londyn. 

Tekst i foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

Dzieci z Przedszkola nr 1 na wycieczce w Stemplewie

W dniu 8 V 2014 roku dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy uczestniczyły w wycieczce do Stemplewa. W ramach prowadzonej między placówkami współpracy nasi podopieczni mogli zwiedzić tereny Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego, uczestniczyć w przejściu ścieżką edukacyjno - ekologiczną, w czasie której utrwaliły swoją wiedzę na temat roślin, drzew i krzewów rosnących w naszych lasach. W czasie rozmów z przewodnikiem - panią Marzeną Cebulską - niejednokrotnie udowadniały jak ważna jest dla nich potrzeba ochrony środowiska przyrodniczego oraz troska o czystość lasu. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Konkurs „Wygraj salę marzeń każdego Pierwszoklasisty, Rodzica i Nauczyciela”

Wielki konkurs z nagrodami 5 maja – 11 lipiec 2014r. Konkurs „Wygraj salę marzeń każdego Pierwszoklasisty, Rodzica i Nauczyciela” skierowany jest do Publicznych, Społecznych i Niepublicznych placówek edukacyjnych, które swoją ofertę kierują do ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Do wygrania 3 kompleksowe wyposażenia sali. Wartość 10 000 PLN każda!

Szczegóły konkursu na stronie internetowej: http://www.mojebambino.pl/konkurs_sala_marzen.php
więcej

Dzień Strażaka w Łęczycy

14 maja 2014 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy odbyły się uroczystości związane z Dniem Strażaka. Tego dnia, za trudną i wymagającą oraz pełną poświęceń pracę, wręczono kilkunastu strażakom awanse. W uroczystościach uczestniczył Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski oraz Zastępca Burmistrza – Wojciech Czaplij. Burmistrz, w imieniu mieszkańców miasta, złożył wszystkim podopiecznym św. Floriana życzenia dalszych sukcesów oraz wypełniania swoich obowiązków z takim samym poświęceniem jak dotychczas. 

więcej

Warsztaty GoogleApps

Kadra pedagogiczna Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy uczestniczyła w trzydniowym szkoleniu z zakresu obsługi narzędzi Google Applications oraz wykorzystania pracy w chmurze w codziennej pracy nauczycieli i uczniów. Z aplikacji Google korzystają w tej chwili najbardziej innowacyjne szkoły i uczelnie na całym świecie. Do tego pionierskiego grona reformatorów edukacji dołączyła także łęczycka placówka, której uczniowie jako jedni z nielicznych w Polsce będą mogli korzystać z dobrodziejstw Google Apps.

 

Foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

OSTRZEŻENIE - intensywne opady deszczu

OSTRZEŻENIE NR 23

Zjawisko/Stopień zagrożenia: intensywne opady deszczu/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 18:00 dnia 15.05.2014 do godz. 06:00 dnia 17.05.2014

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów od 20mm do 35mm, miejscami do 50mm. Wiatr w porywach do 60 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Uwagi: Stopień i ważność ostrzeżenia mogą ulec zmianie.więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 24