Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Piknik

W dniu 1 czerwca 2006 r. o godzinie 16.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 rozpocznie się Szkolny Piknik Rodzinny pod hasłem "Śpiewajmy razem z Europą". Na imprezę zapraszają Dyrektor szkoły, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz uczniowie. W programie znalazły się m.in. prezentacje artystyczne uczniów, pokaz sprzętu policyjnego, rozgrywki i turnieje sportowe dla uczniów i rodziców, loteria fantowa a także porady fryzjerskie i kosmetyczne.

Całkowity dochód z pikniku przeznaczony będzie na doposażenie pracowni komputerowej.

Serdecznie zapraszamy.

więcej

Wyjaśnienie

W związku z ukazaniem się artykułu "Dzień Dziecka skromniej" - "DŁ" 29 maja 2006 roku, pragnę wyjaśnić, że dzięki działalności radnych z klubu "Niezależni" i przewodniczącego Rady Miejskiej w Łęczycy, tegoroczny Dzień Dziecka, praktycznie w naszym mieście się nie odbywa. Impreza jest skromniejsza, a praktycznie, tak jak informuję wcześniej, nie odbywa się, nie z winy Urzędu Miejskiego, jak sugeruje autorka, a dzięki zabraniu pieniędzy z budżetu miasta przez radnych "Niezależnych", które to pieniądze miały być przeznaczone na organizację imprez dla najmłodszych mieszkańców Łęczycy.

Z poważaniem
Krzysztof Lipiński
Burmistrz Miasta Łęczyca.

więcej

Majówka Zdrowia

W Parku Miejskim w Łęczycy odbyła się „Majówka Zdrowia”, impreza propagująca zdrowy tryb życia, spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, propagująca sport i wysiłek fizyczny, jako antidotum na wszelakie choroby.

Łęczycanie, mogli więc skorzystać z porad lekarskich, sprawdzić poziom cholesterolu i cukru, wziąć udział w spływie kajakowym, zagrać w szachy, przejechać się kolejką wąskotorową, a wieczorem uczestniczyć w koncertach zespołów młodzieżowych.

Młodzi łęczycanie mogli także brać udział w konkursach ekologicznych i biegach przełajowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy

więcej

Dostojna stulatka

Pani Władysława Kubiak obchodziła 100 lecie urodzin. Dostojna jubilatka jest obecnie mieszkanką łęczyckiego Domu Pomocy Społecznej. Z okazji tak wspaniałego jubileuszu, dyrekcja, pracownicy i mieszkańcy tej placówki zorganizowali miłą imprezę, uświetniającą 100 lecie urodzin.

Dostojna jubilatka otrzymała aż dwa kosze kwiatów, a w każdym znajdowało się po 100 pięknych róż. Jeden kosz kwiatów przekazali Pani Władysławie Kubiak pracownicy i mieszkańcy DPS, a drugi wręczył Krzysztof Lipiński, burmistrz Łęczycy, który z okazji jubileuszu złożył jubilatce wizytę.

- Cieszę się, że widzę Panią w dobrym zdrowiu i kondycji. Pozostaje mi życzyć Kochanej Jubilatce 200 lat życia – mówił Krzysztof Lipiński, wręczając kwiaty i list gratulacyjny.

Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem, dwa razy dziennie spaceruje, rzadko w swoim życiu chorowała, i stwierdza, że sposobem na długowieczność jest praca, życie wśród kochanej rodziny i przyjaciół i miłość do Boga.

Oczywiście, z okazji tak wspaniałego jubileuszu, nie mogło zabraknąć tortu, którym Pani Władysława poczęstowała wszystkich przybyłych na uroczystość.

Specjalnie dla stulatki wystąpił dziecięcy zespół artystyczny „Maryśki i Jaśki z Łęczyckiego”.

Dostojnej jubilatce życzymy wszystkiego najlepszego, przede wszystkim dużo zdrowia i radości każdego dnia.

więcej

Łęczycanie czytają dzieciom

W Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się wielkie czytanie fragmentów książek przeznaczonych dla uczniów wszystkich klas. Impreza miała na celu propagowanie wśród dzieci sięgania do książek, nie tylko tych szkolnych. Starszym uczniom czytano fragmenty książek, ale bez zakończenia. Nie zakończony fragment miał stać się inspiracją do samodzielnego przeczytania dalszego ciągu utworu.

Do czytania fragmentów książek zaproszono znanych łęczycan.

Krzysztof Lipiński, burmistrz Łęczycy zachęcał uczniów do sięgania po książki, czytając fragmenty „Serii niefortunnych zdarzeń” Lemony Snicket i „Pięciopsiaczka” Wandy Chotomskiej, wiceburmistrz Hanna Pawłowska, czytała „Ducha starej kamienicy” Anny Onichimowskiej i „Skrzydlatka” Joanny Papuzińskiej.

Młodych łęczycan do czytania książek zachęcali też: Bogumiła Jankowska, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej, Angelika Malinowska, z biblioteki dla dzieci, Piotr Banasik, student prawa, Renata Wojciechowska, dyrektor SP nr 3, Maria Szałapska, Gimnazjum w Łęczycy, Henryk Stokwiszewski, z Liceum Ogólnokształcącego im. K. Wielkiego, Teresa Graczyk, bibliotekarz ze SP nr 3, Karina Kominiak i Edyta Makarewicz, nauczycielki ze SP nr 3.

- To bardzo miłe, że mogliśmy dziś wspólnie zachęcić nasze dzieci do sięgania, do jakże bogatej literatury światowej i polskiej. Jestem pewien, ze udało się nam zainspirować młodzież do częstego odwiedzania bibliotek. W nich znajduje się ogromna wiedza, która tym młodym łęczycanom pozwoli lepiej zrozumieć rzeczywistość. Musimy tym młodym ludziom uświadamiać to w każdej sytuacji – stwierdzał Krzysztof Lipiński.

Wielkie czytanie w „trójce” miało zainspirować młodych łęczycan do odwiedzania bibliotek i sięgania po wspaniałe dzieła literatury światowej i polskiej

więcej

* * *

Z okazji Dnia Matki, wszystkie Kochane Mamusie proszę o przyjęcie jak najserdeczniejszych życzeń; życzeń płynących z głębi serca.

Życzę Kochanym Mamusiom spełnienia marzeń, niech na Waszych twarzach zawsze gości uśmiech i życzę Wam, abyście zawsze były blisko tych, którzy Was bardzo kochają.

Krzysztof Lipiński
Burmistrz Miasta Łęczyca

więcej

Zarząd się spóÂźnił

Zarząd Dróg Krajowych w Kutnie spóźnił się z przetargami na koszenie traw przy trasie krajowej nr 1. Trawa sobie rosła i rosła, a mimo interwencji Burmistrza, Dyrektora "Zieleni Miejskiej" i Straży Miejskiej, ZDK nie kwapił się do jej wykoszania.

- Postanowiliśmy z Dyrektorem "Zieleni Miejskiej", że nie będziemy czekać na na rozpoczęcie prac przez ZDK, bo gdybyśmy to zrobili, to chyba trawa urosłaby do niebotycznej wysokości. Każdego dnia ulicą Sienkiewicza przejeżdżają tysiące samochodów. Musimy dbać o estetykę naszego miasta, musimy dbać o jego wizerunek. Dlatego zdecydowaliśmy się, że sami skosimy trawę.

- Trawa została dziś skoszona od jednych rogatek do drugich. Podobnie musimy kosić trawę na drodze wojewódzkiej, bo Zarząd Dróg Wojewódzkich, mimo naszych interwencji, również nie kwapi się do utrzymywania porządku i czystości na swoim terenie - mówi Sławomir Borowski, Dyrektor "Zieleni Miejskiej".

Trawę wzdłuż drogi krajowej nr 1 skosili pracownicy "Zieleni Miejskiej"

więcej

Zagłosuj na TAO

Łęczycki zespół muzyczny TAO ma zamiar zakwalifikować się do udziału Opener Festiwal 2006, który odbędzie się w Gdyni. Aby wziąć udział w gdyńskiej operze, zespół musi zebrać odpowiednią liczbę głosów od internautów.

- Liczymy, że łęczycanie nas wspomogą. Jesteśmy na wysokiej pozycji, ale myślimy, że dzięki Państwa głosom, jeszcze tę pozycję poprawimy i zagramy w Gdyni. Byłaby to dobra promocja zarówno zespołu, jak i naszego miasta - mówi Sławomir Szymański, jeden z członków zespołu.

Głosować na nasz zespół można na stronie:
http:/muzyka.onet.pl/openstage/10173,78797,1336993,artysci.html

więcej

Nieczynny Urząd

W związku z pielgrzymką Benedykta XVI, informujemy Państwa, że w dniu 26 maja (piątek), Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynny.

więcej

Ankiety do końca miesiąca

Tylko do końca maja, mieszkańcy Łęczycy będą mogli wypełniać ankiety dotyczące funkcjonowania Urzędu Miejskiego.

Ankiety można wypełniać w Urzędzie Miejskim i wrzucać do specjalnej urny.

- Przeanalizujemy informacje zawarte w ankietach, aby jeszcze bardziej usprawnić funkcjonowanie UM i pracę urzędników - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Przypomnijmy, że już za miesiąc Urząd Miejski w Łęczycy ma otrzymać certyfikat jakości usług ISO.

więcej

NASZE KOCHANE MALUCHY

Dziś, Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, wręczył "becikowe" kolejnym maluchom i ich rodzicom.

Popatrzmy na zdjęcia. Czy to nie wspaniałe i jakże kochane bobasy?


Córka Wiktoria, matka Edyta Kaźmierczak-Pabin


Syn Bartosz, matka Danuta Karolak

więcej

Warsztaty dziennikarskie

Przez dwa dni w Urzędzie Miejskim w Łęczycy odbywały się warsztaty dziennikarskie, w których uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Z tajnikami zawodu dziennikarskiego, młodych adeptów zapoznawali doświadczeni dziennikarze z prasy, radia i telewizji.

Jednym z ćwiczeń, które musieli wykonać młodzi łęczycanie, było napisanie krótkiej notatki o warsztatach. Oddajmy więc głos młodzieży.

"20 - 21 maja 2006 roku w Urzędzie Miasta Łęczyca zostały zorganizowane warsztaty dziennikarskie, mające na celu przybliżenie wiadomości dotyczących wspomnianego zawodu, a także uzyskanie cennych i wartościowych wskazówek tj. tworzenie tekstu oraz umieszczanie w nim najważniejszych wiadomości. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. Uroczyste rozpoczęcie wygłosił Burmistrz Miasta p. Krzysztof Lipiński. Na warsztaty te zostało zaproszonych wiele ważnych osobowości m.in. Zbigniew Zaliński, Danuta Gruszczyńska, czy Beata Kubiszyn - Puka. Uczestnicy tego szkolenia mogli skorzystać z obiadu ufundowanego przez Urząd Miasta. Uczniowie z tych warsztatów wynieśli większe doświadczenie, które na pewno pomoże i zaowocuje w przyszłości". Autorkami tego tekstu były: Katarzyna Grzelak, Aneta Frankowska i Katarzyna Granosik.

"Dzisiaj w Urzędzie Gminy w Łęczycy odbyły się warsztaty dziennikarskie. Było to szkolenie dla zainteresowanych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mające na celu przekazanie niezbędnych i cennych informacji związanych z tym właśnie zawodem. Na spotkanie to zaproszono wielu znanych i ciekawych gości. Przekazano nam wiele nowych umiejętności, które na pewno w przyszłości wykorzystamy. Warsztaty były bardzo interesujące. Musimy się starać, aby takie zajęcia były organizowane częściej." Autorką jest Ewa Jóźwiak.

Oczywiście, nie możemy zamieścić tekstów napisanych przez wszystkich uczestników warsztatów. Były bardzo interesujące.
Z dziennikarskiego obowiązku przypomnimy, że warsztaty poprowadzili: Zbigniew Zaliński - TVP Łódź, Krzysztof Michalski - Radio Łódź, Danuta Gruszczyńska - "Piotrkowska 104", Elżbieta Grzeszczuk - Chętko - TV TOYA, Krzysztof Jarczewski i Rafał Stankiewicz - fotoreporterzy m.in. "Newsweeka", Beata Kubiszyn - Puka - Biuro Promocji Miasta Warszawa, była zastępca redaktora naczelnego "Dziennika Bałtyckiego" oraz Bogusław Kukuć, dziennikarz sportowy "Dziennik Łódzki".

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z dziennikarskich warsztatów

więcej

Sztandar dla łęczyckich ochotników

130 lat temu w Łęczycy powstała Ochotnicza Straż Pożarna. Tak doniosły jubileusz połączony został z ufundowaniem i poświęceniem nowego sztandaru.

Sztandar został ufundowany przez mieszkańców Łęczycy, którzy w ten sposób chcieli podziękować tym, którzy z narażeniem życia, pełnią służbę w myśl hasła "Bogu na chwałę. ludziom na pożytek".

- Jesteśmy dumni z dokonań łęczyckich strażaków, którzy społecznie pracują dla dobra naszego miasta i Ziemi Łęczyckiej. Niech wyrazem naszego szacunku i wdzięczności będzie ten sztandar, który ufundowało dla Was społeczeństwo Królewskiej Łęczycy - stwierdzał w swoim przemówieniu Krzysztof Lipiński, burmistrz Łęczycy.

Uroczystości strażackie odbywały się na pl.T.Kościuszki. Strażacy pożegnali się ze starym sztandarem, a nowy sztandar Krzysztof Lipiński przekazał Krzysztofowi Graczykowi, komendantowi PSP, który z kolei wręczył go Zygmuntowi Nawrotkowi, prezesowi OSP w Łęczycy.

Strażackie święto zakończyła defilada pododdziałów.

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z uroczystości wręczenia sztandaru łęczyckiej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej

więcej

Deszczowa Majówka w 'Trójce'

Kilka minut po rozpoczęciu tradycyjnej majówki w Szkole Podstawowej nr 3, lunął deszcz. Rozbawieni uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście i rodzice kryli się pod parasolami lub w szkolnych murach.

Na szczęście, ulewa szybko się skończyła i imprezę można było kontynuować.

Na estradzie prezentowały się poszczególne klasy, które śpiewem i tańcem bawiły zgromadzoną publiczność. Na boiskach od piłki plażowej i piłki nożnej rozgrywane były mecze, w których uczniowie walczyli ze swoimi wychowawcami.

Zjeść można było wyśmienitą grochówkę, kiełbaski z rożna, a jedną z największych atrakcji były podniebne przejażdżki strażackim podnośnikiem.

- Jestem pewna, że wszyscy doskonale się bawili; a uzyskane, podczas majówki pieniądze, przeznaczymy na remont szkolnej szatni - stwierdzała Renata Wojciechowska, dyrektor SP nr 3 w Łęczycy.

W tym roku, zgodnie z tradycją, przyznano honorowe tytuły "Przyjaciela Szkoły". Otrzymali je: Krzysztof Graczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy i Wiesław Wierucki, Dyrektor Zakładu Karnego w Garbalinie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Majówki w SP nr 3

więcej

Łęczycka Szkoła Liderów

W sobotę i niedzielę, uczniowie łęczyckich szkół ponadgimnazjalnych będą mogli uczestniczyć w zajęciach dziennikarskich, które odbywać się będą w ramach Łęczyckiej Szkoły Liderów.

- Do udziału w warsztatach dziennikarskich zaprosiliśmy dziennikarzy telewizyjnych, radiowych, prasowych, a także jednego z najlepszych polskich fotoreporterów. Cieszę się, że aż 50 młodych łęczycan zainteresowało się zaproponowanymi przez Urząd Miejski zajęciami. Jestem pewien, że w przyszłości z tych młodych adeptów sztuki dziennikarskiej, wyrosną tuzy polskich mediów - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

My, też mamy taką nadzieję, ale póki co, młodzi łęczycanie posłuchają przez dwa dni, co mają im do powiedzenia: Zbigniew Zaliński z TVP 3 Łódź, Krzysztof Michalski z Radia Łódź, Danuta Gruszczyńska z gazety "Piotrkowska 104", Beata Kupiszyn - Puka, była zastępca redaktora naczelnego "Dziennika Bałtyckiego", a obecnie pracownik Biura Promocji i Rozwoju Miasta Warszawa, Krzysztof Jarczewski, fotoreprter "Newsweek" i innych czasopism, Bogusław Kukuć, dziennikarz sportowy "Dziennika Łódzkiego" oraz Elżbieta Grzeszczuk - Chętko z Telewizji TOYA.

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 39