Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

"Bezdrożami Litwy i Inflant. 17 spotkań z Wilniukami"

W czwartek 23 maja 2014 roku o godzinie 17.00 w MiPBP w Łęczycy ramach cyklu „Podróże Ciekawych Świata” odbyło się spotkanie z dziennikarzem Piotrem Wdowiakiem, pod tytułem "Bezdrożami Litwy i Inflant. 17 spotkań z Wilniukami", będące promocją jego książki pod tym samym tytułem. Pan Piotr zabrał nas w sentymentalną podróż do miejsc głęboko związanych z polską historią i kulturą, skąd wywodziło się wielu wybitnych Polaków. Spotkanie zakończyliśmy piciem kwasu chlebowego i litewskimi przekąskami. Organizatorem spotkania jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Majówka z Biblioteką

W XXI Majówce Zdrowia, która odbyła się 24 maja 2014 r. wzięła udział Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy. Dzieci uczestniczyły w przygotowanych zabawach umysłowych – zgaduj-zgadula z niespodzianką oraz w zabawa ruchowych. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców cieszyło się również stoisko z książkami dla najmłodszych. 

Foto: Biblioteka dla Dzieci

więcej

Warsztaty filcowania w Bibliotece

Dnia 15.05.2014 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyły się warsztaty filcowania na sucho metodą wykonywać ozdoby z wełny czesankowej. Tym razem powstało tą metodą wiele filcowych korali mogących posłużyć do zrobienia biżuterii i ozdób. W trakcie spotkania można było również dowiedzieć się, gdzie szukać wzorów i inspiracji do tworzenia wyrobów rękodzielniczych tą metodą, oraz materiałów i narzędzi potrzebnych do filcowania. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą

Z Książką na Walizkach, czyli II łódzkie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami” to akcja organizowana przez Wydawnictwo Literatura mająca na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W tym roku do akcji przyłączyła się również Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy, która 8 maja 2014 roku zorganizowała spotkanie autorskie z Panem Pawłem Wakułą. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klas II i III ze Szkół Podstawowych Nr 3 i Nr 4 z Łęczycy. 

Foto: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

więcej

Zajęcia dla dzieci w bibliotece

W kwietniu Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy gościła dzieci ze świetlicy przy SP Nr 4 oraz wszystkie chętne dzieci, które chciały miło i ciekawie spędzić wolny czas. Przeważały zajęcia o tematyce wiosenno – świątecznej. Dzieci słuchały bajek i wierszy, wykonywały świąteczne ozdoby, z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały guiz „Co wiem o wiośnie?”. Uczestnicy zajęć grali w gry planszowe oraz korzystali z komputerów w czytelni internetowej, gdzie mogli grać w gry komputerowe. Pod koniec miesiąca rozpoczęły się także gry i zabawy na boisku szkolnym.

Ewa Jachimowicz


 

Foto: Filia nr 4 MiPBP


więcej

wszystkich aktualności: 5